З ІСТОРІЇ ВІРМЕНСЬКОЇ (МІСЬКОЇ) КРИНИЦІ У КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОМУ

0
Адреса: ,

Рубрики:

Опис діяльності:

Вірменська (Міська) криниця - об'єкт Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.

Переглядів: 2191


Вірменська (Міська) криниця - об'єкт Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.

Фактів, які б підтверджували назву "Вірменська" немає, але легенда розповідає про вірменського купця Нарсеса (Нарзеса), який на початку ХVІІ століття виділив гроші для будівництва в Кам'янці водогону. За легендою більша частина грошей зникла, а на ті що залишились, міська влада вирішила побудувати в центрі міста криницю.

Відомо, що король Владислав IV Ваза в 1638 році розпорядився, щоб тут було збудовано криницю.

Побудувати криницю було надзвичайно важко, оскільки все Старе місто складається із суцільного каменю, але на кінець ХVІІ століття глибиною в 40 метрів та діаметром в 3 метри тут вже була вибита криниця.

За історичним джерелами воду з Вірменської криниці час від часу використовували, але для пиття вона була майже непридатною, оскільки солі, що вимивались із скелі, робили воду дуже гіркою. Повітря внизу криниці дуже загазоване – навіть сірника запалити неможливо, важко дихати.

Комендант міста Ян де Вітте, звів над криницею восьмигранний павільйон у стилі бароко. Саме під час останньої реставрації дах став трохи складнішої форми, двох’ярусної.

Зараз приміщення Вірменської криниці використовується як виставкова зала музею, наприклад 2 - 4 жовтня 2009 року в місті проходив фестиваль "Terra Heroica", у рамках якого 2 жовтня у приміщенні Вірменської криниці відбулося відкриття художньої виставки Юрія Химича під назвою "Зі скарбниці Юрія Химича", яку відвідали такі визначні особи як Іван Драч, Андрій Курков та інші. Зала і надалі функціонує як виставкова.

З 2011 року приміщення Вірменської криниці використовується також для розміщення фотовиставки у форматі 3-D під назвою "Поділля в 3-D".