З ІСТОРІЇ КАФЕДРАЛЬНОГО КОСТЕЛУ СВЯТИХ АПОСТОЛІВ ПЕТРА І ПАВЛА У КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОМУ

0
Адреса: ,

Рубрики:

Опис діяльності:

Кафедральний костел в Кам'янці-Подільському носить назву святих Апостолів Петра і Павла, діючий храм, пам'ятка архітектури XV – XVIII століть.

Переглядів: 2314


Кафедральний костел у Кам'янці-Подільському носить назву святих Апостолів Петра і Павла. Це діючий храм, пам'ятка архітектури XV – XVIII століть. Дата заснування невідома, але з XV століття тут вже функціонував храм.

Архітектурний ансамбль Костелу:

Костел – базиліканського типу, тринавовий.

Мінарет - увінчаний зверху скульптурою Богородиці, виготовленою зі сплаву срібла та міді. Побудований турками в період 1672 - 1699 років, має 145 сходинок. Висота мінарету 38 метрів.

Дзвіниця – триярусна будівля біля костелу, побудована в XVІІ столітті.

Тріумфальна арка – споруда XVІІІ століття, побудована при вході на територію костелу. Зверху увінчана архітектурним ліхтарем барокової форми, в місті має назву "Арка бажань". Вона побудована на честь приїзду польського короля 1781 року.

Цьому комплексу притаманні риси архітектури бароко, неоготики, ренесансу.

У 1672 - 1699 роках Кам'янецький костел був перетворений на мечеть, а ренесансну каплицю при вході було завалено камінням, де постав фундамент мінарету. Це відбувалось під час завоювання Кам'янця турками. 1699 року за мирною угодою відбулось повернення Кам'янця Речі Посполитій.

Єпископ Микола Дембовський встановив на мінареті скульптуру Богородиці висотою в 3,5 метри. Тут проводяться ремонтні роботи, розпис храму художником Д. Сампіні. Певний час костел був парафіяльний - під час входження Кам'янця (як і Правобережної України) до складу Російської імперії.

За часів Радянського союзу, у 1935 році, в цьому святому місці зробили музей історії релігії й атеїзму.

В 90-х роках відбулось повернення собору релігійній громаді зусиллям отця Романа Твароґа, в ньому було розпочато ремонт.

Сьогодні костел святих Апостолів Петра і Павла один із найкраще збережених на території України.