МУЗЕЙ ІСТОРІЇ МІСТА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО

0
Адреса: 29000, м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 30,
Телефон: (0382) 655394
Мобільний: 0679437404
Веб-сайт: www.facebook.com/khmelnytsky.museum
E-mail: mimh@yandex.ru

Рубрики:

Опис діяльності:

Зали музею розповідають про часи утворення міста, його життя і побут у польсько-литовську добу, за часів Російської імперії, Радянської України; знайомлять з його містами-побратимами.

Переглядів: 5944


Музей історії міста Хмельницького є культурно-освітнім та науково-дослідницьким закладом, заснованим міською радою 1996 року.

Розташований музей у колишній будівлі "Промбудбанку" (кінець 1960-х років), що на вул. Проскурівській, 30. Свої двері він гостинно відчинив на День міста у вересні 1996 року (головний архітектор-дизайнер проекту – член спілки дизайнерів України, засновник її обласного осередку, лауреат всеукраїнських конкурсів, хмельничанин Леонід Коваленко).

Зали музею розповідають про часи утворення міста, його життя і побут у польсько-литовську добу, за часів Російської імперії, Радянської України; знайомлять із його містами-побратимами. Найсвітліша і простора зала музею віддана мистецтву. Тут з успіхом проходять, змінюючи одна одну, різножанрові художні та фотовиставки, що демонструють роботи художників та аматорів міста. Цікаві культурно-масові акції, що проводяться музеєм, вже кілька років поспіль виходять за стіни закладу назустріч відвідувачам і відбуваються просто неба в пішохідній зоні однієї з головних вулиць міста – вул. Проскурівської – за участі місцевих громадських організацій та творчих колективів міста.

Колекція музейних предметів в\у кількості близько 3,5 тисячі одиниць є державним фондом і постійно поповнюється. Характерною ознакою музею є його дивовижна камерність, «домашність». Здається, що бабуся-історія почувається тут дуже затишно й органічно. Експонати, представлені в музеї, різні за характером та тематикою, але їх поєднує зв’язок із історією міста Хмельницького. Якнайкраще сфокусувати погляд відвідувачів на історії міста та наблизитись до неї у 2012 році допомагають нещодавно зібрана колекція місцевої фалеристики (нагрудних знаків, нагород, відзнак, значків, випущених у Хмельницькому) та експозиція ретрофотографії "Історія міста з сімейних альбомів", яка постійно поповнюється за безпосередньої участі відвідувачів.

Музей історії міста особливий і тим, що має філію. У маленькому столітньому будинку на вулиці Шевченка, 3/1 оселилася історія Проскурівського підпілля. Враховуючи потужність місцевої підпільної організації та її значну антифашистську діяльність в окупаційні роки в місті Проскурові, 25 березня 1994 року за ініціативи ветеранів – членів Проскурівської окружної підпільно-партизанської організації та за підтримки тодішнього міського голови Михайла Чекмана відбулося відкриття музею Проскурівського підпілля. Подія ця була присвячена 50-річчю визволення міста. Через два роки музей став філією музею історії міста. Після капітального ремонту та реекспозиції у 2011 році 24 вересня в ознаменування Дня партизанської слави відкрились двері оновленого музею Проскурівського підпілля за сприяння міського голови Сергія Мельника (автор проекту оновлення музею – член Національної спілки художників України Володимир Карвасарний).

Оновлена експозиція музею Проскурівського підпілля дає можливість учнівській молоді докладніше вивчити історію свого міста і дізнатися про його хоробрих захисників, які боролися за незалежність Проскурова, про партизанський рух і визволення рідної землі від німецько-фашистських загарбників. І сьогодні музей Проскурівського підпілля постійно поповнюється новими цікавими матеріалами про події Великої Вітчизняної війни.

Текст доступний на умовах ліцензії CС BY-SA 3.0